Programy

Narůst svalové hmoty

Program je vhodný  pro začátečníky i aktivní sportovce, kteří na sobě pracují a snaží se o nárůst svalové hmoty. Také je určen pro okruh jedinců, kde nastává stagnace. Tomu lze předcházet střídáním tréninkových postupů a zařazováním neobvyklých metod, které oživí růst.

Budování svalové hmoty stojí na čtyřech pilířích – pravidelný trénink, kvalitní výživa, suplementace a regenerace. Očekávat, že najdete nějaký zázračný prostředek, který si ráno či večer vezmete a který zajistí, že tuky budou mizet a svalová hmota přibývat, je naivní. Základem zvýšení svalové hmoty bývá dobrý trénink.

Při cvičení pracuji se silově-objemovými tréninky s použitím volných vah (činky) a dalších pomůcek pro správný svalový rozvoj.

Redukce podkožního tuku a zvýšení fyzické kondice

Tento program je vhodný pro okruh klientů, kteří potřebuji zredukovat hmotnost a zbavit se podkožního tuku. Pro dosažení většího efektu bude klientovi doporučen výživový program a aerobní aktivity.

Nejlepším spalovačem jsou vaše svaly. Nejlepší cestou pro zachování aktivní svalové hmoty je kondiční posilování. Udržování své svalové hmoty až co do nejvyššího věku má vliv nejen na zachování rozumné hmotnosti i ve stáří, ale zároveň dovolí být soběstačný a vitální v době, kdy ostatní mají problémy s pohybovým ústrojím.

Při tréninku budu upřednostňovat kruhové tréninky, doplněné o cviky s vlastní vahou, použití volných vah a dalších pomůcek pro zlepšení vašeho fyzického rozvoje.

Zdravotní kompenzační cvičení

Zdravotní kompenzační cvičení  je vhodné jako prevence i léčba bolestí bederní a hrudní páteře, ramenních koubů a pánevních skloubení. Podstatou tohoto cvičení je nastolení svalové rovnováhy (posílením svalů oslabených a protažením svalů zkrácených ), dále pak odbourání vadných návyků a nácvik správného držení těla a pohybových vzorců. Narušená rovnováha svalů má za následek  bolesti v oblasti kloubů a páteře. Svalová dysbalance (nerovnováha)většinou předchází potíže pacienta. Čím dříve začneme funkční poruchu odstraňovat, tím účinněji před-
cházíme bolesti. V případě, že se funkční porucha pohybového systému včas neodstraní, může se vyvinout v trvalé porušení struktury.

Pro usnadnění cviků využívám  (Fit Ball, Over ball, masážních míče, podložky, válečky apod.) a cvičení dle Brüggera, McKenzieho, Mojžíšové a další.

Využití zdravotně-kompenzačního cvičení:
– svalové dysbalance v oblasti dolních končetin (kyčelní kloub, uvolnění a protažení kyčelniho kloubu, protažení svalů zadní strany dolních končetin)
– nácvik vhodného pohybového stereotypu flexe hlavy a krku.
– oblast krční páteře a horní části trupu ( hyperlordóza a hyperkyfóza hrudní páteře, skoliotické držení těla)
– oblast bederní páteře a dolní části trupu ( hyperlordóza bederní páteře a správné posilování břišních svalů)
– valgózní a varózní postavení kolenních kloubů a možnosti jejich korekce, plochá noha.

CO JE SM SYSTÉM

Metoda „SM systém“ neboli „Stabilizační a Mobilizační Systém“ se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.

Je to metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zvětšením meziobratlového otvoru se zároveň zmenší tlak na nervový kořen, způsobující vystřelující bolest do končetin. Páteř se vyrovnává do střední linie.

Cvičení metodou Spirální stabilizace páteře (SPS) SM systém je vhodné pro lidi s bolestmi zad nebo pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít.

Pro koho je cvičení (SPS)  SM systém vhodné

  • pro lidi se sedavým zaměstnáním – kompenzace jednostranného přetížení
  • pro aktivní i příležitostné sportovce – kompenzační trénink
  • pro lidi s bolestmi zad, hlavy a kloubů
  • při skolióze páteře
  • při výhřezu meziobratlového disku
  • při problémech s plochou nohou a vbočeným palcem (hallux valgus)
  • při migrénách

Výborným doplňkem cvičení jsou masáže. Ty mohou šetrně odstraňovat bolest a přinášet regeneraci.

Cvičení pro těhotné

Pravidelné cvičení pro těhotné v těhotenství je pro většinu žen velmi přínosné. Ale před začátkem cvičení je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Každé těhotenství je totiž zcela jiné. Cvičení pro těhotné zlepší vaše držení tělo, díky cvičení nebudete mít nadbytek přebytečného tuku. Cvičení má vliv nejen na fyzičku, ale také na psychiku. Uvidíte, že vždy po cvičení budete mít dobrou náladu, protože se vám do těla vyplaví endorfiny.

Při cvičení využívám různé podložky a gymnastické míče (fitbally).